BURSLAR HAKKINDA GENEL BİLGİ

 


Sülümenli Kasabası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Bursları Sülümenli’li, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere verilmekte olup, karşılıksız ve öğrenciye bir mecburi hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü getirmez. Burslar, Ekim-Haziran ayları arasında 9 ay süresince öğrencinin banka hesabına havale edilir
Her yıl derneğimize başvuru formu ile müracaat eden ve başvuruları dernek yönetim kurulunca kabul edilen Üniversite Öğrencilerine burs sağlanmaktadır.2012-2013 Öğretim Yılına kadar ; Ortaöğretim kurumlarında okuyan ve bir önceki öğretim yılında takdirname alan öğrencilere Sülümenli-Afyonkarahisar arası yol ücretleri derneğimiz tarafından ödenmiştir. 2012-2013 Öğretim yılından itibaren Ortaöğretim kurumlarında okuyan ve Takdirname alan öğrencilerimize Teşvik ödülü verilmeye devam edilecektir.
Kuruluş yılı 2005’ten bugüne kadar 200’ün üzerinde öğrenci Sülümenli Kasabası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin sağladığı burslardan yararlanmıştır. Ayrıca 110’un üzerinde takdirname alan ortaöğretim öğrencilerine Sülümenli-Afyonkarahisar arası yol ücreti sağlanmıştır.


Bursa Başvuru:
Sülümenli Kasabası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bursları için başvuru formu ve gerekli belgelerin en geç 15 Ekim tarihine kadar Derneğimiz yöneticilerine teslim edilmesi gerekmektedir
Bursun Devamı:
Öğrenimine başarıyla devam eden öğrencilerin bursları kayıtlı oldukları öğretim programındaki normal öğrenim süresince devam eder. Hazırlık sınıfında azami bir ders yılı için burs ödenir. Bursiyerler başarı ve disiplin durumları her dönem okullarından alacakları başarı ve not belgelerini doğrudan Sülümenli Kasabası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne göndermek zorundadırlar. Başarısız olanlar, disiplin cezası alanlar, toplum ahlakına aykırı davranışlarda bulunanlar ,her dönem okullarından alacakları başarı ve not belgelerini  Sülümenli Kasabası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne ulaştırmayanlar ve okul ile ilişkisi bitenlerin bursları kesilir.

  
Ortaöğretim kurumlarında okuyan ve bir önceki öğretim yılında takdirname alan öğrencilerimizin Teşvik ödülünden faydalanmaları için Sitemizden yapılacak duyuruyu takip etmeleri  gerekmektedir.


(Başvuru Formunu İnternet Üzerinden gönderen Öğrencilerimizin Nüfuz Cüzdanı , Öğrenci belgesi ve İkametgah Belgesini EldenPosta yoluyla Derneğimize ulaştırmaları ya da posta adresine belgeleri göndermeleri gerekmektedir.


2015-2016 Öğretim Yılı Burs Başvuruları İçin Buradan Devam Ediniz...